PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ

W ramach wieloletniej współpracy z Wydziałem Profilaktyki Uzależnień w Oławie, wszyscy uczniowie  klas pierwszych zostali objęci Programem Profilaktyki Globalnej „EUPEN”.

Klasy pierwsze wzięły udział w spotkaniu oraz w zajęciach psychoedukacyjnych  z terapeutą uzależnień, podczas których został poruszony temat: „Wczesne sygnały uzależnień”.  Program „EUPEN” składa się z trzech bloków tematycznych i  realizowany jest głównie w szkołach dolnośląskich, jest bardzo ceniony  w kontekście działań profilaktycznych oraz wczesnego reagowania na wszelkie niepokojące sygnały uzależnienia wśród młodzieży. Klasy pierwsze w II semestrze będą uczestniczyły w drugim bloku tematycznym – „Niedojrzałość emocjonalna jako przyczyna wszelkich uzależnień”.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ

Dodatkowo nasi uczniowie biorą udział w realizowanych na terenie szkoły zajęciach profilaktycznych z pedagogiem, psychologiem oraz terapeutą pedagogicznym. Jesteśmy przekonani, że realizowany temat w znaczącym stopniu przyczyni się do zwiększenia świadomości naszej młodzieży w obszarze uzależnień i skłoni ją do wzięcia odpowiedzialności za własne życiowe wybory. Ufamy, że przekazane na zajęciach treści pobudzą naszych uczniów do refleksji i wpłyną na ich wolne od nałogów, satysfakcjonujące życie. Dziękujemy za współpracę.

A.Indyka, J. Dziwura