Loading color scheme

Zwolnieni z Teorii

Zwolnieni z Teorii

W I semestrze roku szkolnego 2020/2021 dwie drużyny z ZS w Oławie przystąpiły do realizacji projektów w ramach olimpiady „ Zwolnieni z Teorii”. Podczas Olimpiady, uczniowie organizują własne projekty społeczne. Każdy Finalista zdobywa certyfikat ceniony przez pracodawców na całym świecie (międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami zgodny z metodyką Project Management Institute). Olimpiada objęta jest patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju.

Projekt „Między nami dziewczynami”

Uczennice Aleksandra Rożniatowska, Maja Kułakowska, Honorata Trzebuniak i Martyna Maciejczyk z kl. 2B4 przygotowują program edukacyjny, który zaopiekuje się młodymi dziewczynami.

Uczestniczki o swoim projekcie

Projekt „Między nami dziewczynami”

Jesteśmy uczennicami klasy 2b4. Razem tworzymy projekt społeczny „Między nami dziewczynami” który, bierze udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. Celem naszego projektu jest dostrzeżenie i zminimalizowanie problemu społecznego.

Jako jeden z problemów chcemy wskazać brak rzetelnej wiedzy, wsparcia w zakresie zdrowego odżywiania, dojrzewania, menstruacji, samoakceptacji i ubóstwa menstruacyjnego. W ramach zadań projektowych organizujemy cykl warsztatów między innymi o tematyce : Zaburzeń odżywiania, zdrowego odżywiania nastolatek, badań i profilaktyki piersi, cyklu miesiączkowego, samoakceptacji, relacji damsko-męskich, temperamentów, kobiecości i przełamywania stereotypów, przedsiębiorczości kobiet. Nasze warsztaty odbywają się w formie spotkań Live na naszej stronie Facebook, możliwe jest również obejrzenie ich w późniejszym terminie. Zajmujemy się również stworzeniem skrzynek ze środkami higienicznymi stosowanymi podczas menstruacji, chcemy aby, nasze skrzyneczki znalazły miejsce w szkołach oraz instytucjach użytku publicznego w naszym mieście np. w Urzędzie Miasta, na Basenie Miejskim. Aktualnie wciąż się rozwijamy i dążymy do wielkiego finału, który czeka nas już w czerwcu. Mamy wiele pomysłów i konsekwentnie je realizujemy. W przygotowaniu są skrzyneczki i środki higieniczne. Mamy nadzieję, że uda nam się spełnić wszystkie zaplanowane działania i cele. Można znaleźć nasz również w mediach społecznościowych, na Facebook „Projekt Między nami dziewczynami”, również na platformie Instagram „miedzynami_dzieczynami” oraz na Tik Tok’u „ .miedzy.nami.dziewczynam”.

O naszym projekcie można również przeczytać na portalu Olawa24.pl, na stronie Gazety Powiatowej. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych działań i uczestnictwie w proponowanych przez nas spotkaniach online.

Logo projektu

logo1

 

Projekt „Teoria Dobrego Dnia”

Uczestnicy Anna Zych, Krzysztof Hager, Grzegorz Borowski, Rafał Wochna, Michał Straszyński, Patryk Walkowiak, Marcel Długosz, Daria Buchwlald, Kamil Sobótka z kl. 2A4

Twórcy projektu o swoich działaniach

Głównym celem projektu jest pomoc osobom, które cierpią na depresję, apatię i brak motywacji przez pandemię (od początku pandemii odnotowano prawie podwojenie ilości chorych zarówno na depresję jak i apatię). Głównymi beneficjentami będą osoby posługujące się biegle i amatorsko Internetem (osoby młode, młodzi dorośli i dorośli), ponieważ nasze wszystkie działania będą podejmowane zdalnie na platformach YouTube, Facebook i Instagram. Mamy w planach stworzyć społeczność online, w którym będziemy doinformowywać ludzi o depresji i pomagać im w braku motywacji, poprzez pokazywanie rozmaitych hobby, których można się podjąć dzięki wielkiej ilości dodatkowego czasu spędzanego w domu przez pandemię. Chcemy podjąć współpracę ze szkolnym pedagogiem, aby pomógł nam w przekazywaniu dalej wiedzy, w celu pomocy osobom nieświadomym jak szukać pomocy. Będziemy zdobywać wymagane zasięgi, poprzez zoptymalizowane posty na Facebooku, inwestycje w reklamy online, rozwieszenie plakatów, wykorzystanie algorytmów Youtube oraz kontakt z lokalnymi radiami (Oława i Wrocław) i lokalną telewizją (Oława). „Teoria Dobrego Dnia to projekt mający na celu pomoc w walce ze stresem i apatią pośród młodzieży, wywołaną przez pandemię. Nasz projekt polega na przedstawieniu w krótkich filmikach, wypuszczonych na platformie YouTube, jak aktywnie można spędzać czas w domu na różne sposoby. Naszym celem jest również uświadomienie młodzieży i osobom samotnym, jak ważne jest zdrowie psychiczne w tych trudnych dla wszystkich czasach. Chcemy spróbować pomóc każdej poszkodowanej osobie w odnalezieniu się w tych trudnych czasach, przez wspólne zachęcanie się do naszych hobby i samorozwoju, abyśmy mogli choć na chwilę zapomnieć o stresie.”

Logo projektu

logo2 

Oba projekty przeszły już pomyślnie przez 2 etapy realizacji projektu: inicjację i planowanie i są na etapie realizacji. Jeżeli pomyślnie przejdą przez ten poziom i wyślą formularze zakończenia z opisem przebiegu realizowanych akcji (do 30 kwietnia) to zostaną Finalistami Olimpiady. Najlepsze zespoły w Polsce rywalizują o “Wilki” - nagrody, które podczas Wielkiego Finału wręczają przedstawiciele najwyższych władz państwowych i prezesi największych firm.