9 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu z Cisco NetAcad

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

W tym roku nasi uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w wirtualnym spotkaniu organizowanym przez Cisco NetAcad.

9 lutego Barbara Halska, Instruktorka Cisco Networking Academy, nauczyciel przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół nr 6 w Jastrzębiu Zdroju, wyróżniona tytułem Nauczyciel Roku 2014 opowiedziała o bezpieczeństwie cyfrowym z perspektywy ucznia i nauczyciela.

Wszyscy uczestnicy otrzymali też dostęp do bezpłatnego 15 godzinnego kursu e-learningowego w zakresie podstaw cyberbezpieczeństwa. Poznali typowe ataki i sposoby ochrony.

Po ukończeniu kursu Wprowadzenie do Cyberbezpieczeństwa każdy uczestnik otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie kursu oraz cyfrową odznakę.