Loading color scheme

STUDIO WSCHÓD DZIĘKUJE ZA DARY DLA UKRAINY

STUDIO WSCHÓD

Większość darów pochodzących ze zbiórki niemieckiej szkoły z Barntrup przekazaliśmy w poniedziałek 7 marca działającej przy Radiu Wrocław  Fundacji Studio Wschód. Przy załadunku pomagali uczniowie z klasy 3A/5 technik informatyk.

STUDIO WSCHÓD

W środę, 9 marca dziennikarze, zaangażowani od lat w udzielanie wsparcia polskim rodzinom mieszkającym na terenie Ukrainy, zawieźli żywność, koce, ubrania, środki opatrunkowe, baterie i inne potrzebne rzeczy do Jampola w obwodzie winnickim oraz w te rejony, gdzie transport będzie w stanie dotrzeć. Nie są to bezpieczne działania, gdyż jak wiemy, w całej Ukrainie toczy się okrutna wojna, niosąca śmierć, zniszczenie i zwątpienie w człowieczeństwo. Dziennikarze działający w wyżej wymienionej fundacji, a przede wszystkim pani prezes Grażyna Orłowska-Sondej oraz pan Artur Sułkowski okazali wdzięczność za przekazaną pomoc i wyrazili nadzieję na dalszą współpracę. Poinformowali również, że artykuł o udzieleniu pomocy Ukrainie przez niemiecką szkołę został wysłany do Polskiej Agencji Prasowej. Szczególne podziękowania należą się przyjaciołom naszej szkoły oraz panu Miłoszowi Solarskiemu, którzy zorganizowali przewóz darów do Wrocławia. Współpracę naszej szkoły z Fundacją Studio Wschód można śledzić na portalu internetowym www.studiowschod.pl lub oglądać w Telewizji Wrocław we wtorki o godz. 18:10 lub 19:10. Fragment maila od redaktora A. Sułkowskiego:

Przesyłam zdjęcia z dzisiejszego rozładunku, niebawem pojawi się artykuł na www.studiowschod.pl. Gdy już dary z Niemiec dotrą na Ukrainę, to też Państwa powiadomię.

STUDIO WSCHÓD

STUDIO WSCHÓD

STUDIO WSCHÓD

W piątek 11 marca pozostała część darów została przekazana do oławskiej siedziby Polskiego Czerwonego Krzyża oraz bezpośrednio do hali Liceum Ogólnokształcącego nr I w Oławie. W segregowaniu i pakowaniu rzeczy pomagali uczniowie z klasy 3a/4 – technik informatyk.

STUDIO WSCHÓD

STUDIO WSCHÓD

STUDIO WSCHÓD 

Katarzyna Bandura