Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie tworzą dwie szkoły ponadpodstawowe:

• Technikum Nr 2 w Oławie,
  • Branżowa Szkoła I stopnia Nr 2 w Oławie.

Są to publiczne szkoły dla młodzieży.

W Technikum młodzież kształci się w zawodach:

• technik informatyk,
  • technik spedytor,
  • technik logistyk,
  • technik ekonomista,
  • technik handlowiec.

W Branżowej Szkole I stopnia uczniowie kształcą się w zawodach:

• sprzedawca,
  • fryzjer,
  • kucharz,
  • monter sieci i instalacji sanitarnych,
  • mechanik pojazdów samochodowych,
  • stolarz,
  • cukiernik,

Zespół Szkół im Zjednoczonej Europy w Oławie  to miejsce dla osób, które pragną poznać tajniki organizacji i funkcjonowania różnych firm i instytucji, a przede wszystkim uzyskać kwalifikacje poszukiwane na rynku pracy. Uczniowie w toku nauki zdobywają wiedzę nie tylko na lekcjach w nowoczesnych pracowniach i gabinetach, ale także w czasie wycieczek zawodowych, na spotkaniach z przedsiębiorcami i specjalistami w wybranym zawodzie, na praktykach szkolnych oraz w wirtualnych przedsiębiorstwach.

Nasi absolwenci wiedzą, jak kreować swoja karierę zawodową i dostosować się
do zmieniającego się rynku pracy. Są chętnie zatrudniani przez przedsiębiorców,
ale podejmują również własną działalność gospodarczą i kontynuują naukę na studiach wyższych.

W szkole dbamy o rozwijania talentów i pasji uczniów, organizując

• dodatkowe zajęcia sportowe,
  • wolontariat, w tym Świąteczną Zbiórkę Żywności oraz kawiarenki charytatywne,
  • Dzień dla Zdrowia,
  • wieczorki literackie i występy artystyczne,
  • konkursy i olimpiady przedmiotowe,
  • Noc Gier,
  • wymianę młodzieżową z partnerską szkołą w Niemczech.

BAZA SZKOŁY TO:

• 10 pracowni do nauki przedmiotów zawodowych z nowoczesnym sprzętem komputerowym,
  • biblioteka z najnowszymi specjalistycznymi pozycjami wydawniczymi i beletrystyką,
  • wszystkie gabinety przedmiotowe wyposażone w rzutniki multimedialne,
  • nowoczesna pełnowymiarowa sala gimnastyczna z siłownią i boiskiem wielofunkcyjnym,

NASZE SUKCESY

• Fundacja „Perspektywy” zaliczyła trzykrotnie Technikum Nr 2 w Oławie do grona najlepszych techników w Polsce i uhonorował nas raz BRĄZOWĄ i dwukrotnie SREBRNĄ TARCZĄ za wysokie wyniki na egzaminach maturalnych i potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.
  • Absolwenci od lat otrzymują tytuł Technika Roku Powiatu Oławskiego za najwyższe wyniki na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie.
  • Sportowcy naszej szkoły docierają co roku do rozgrywek finałowych strefy wrocławskiej i wielokrotnie wygrywali sportową Licealiadę szkół powiatowych, a nasze osiągnięcia sportowe nagradzane były Pucharem Starosty Oławskiego.
  • Drużyna z klasy logistycznej to dwukrotni finaliści w ogólnopolskiej rywalizacji szkół
    w ramach programy Młody Lean Lider.
  • Uczniowie zdobywają wysokie lokaty w konkursach artystycznych na szczeblu lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim.
  • Otrzymaliśmy tytuł Innowatora Branżowej Przedsiębiorczości za wdrażanie symulacji biznesowych w formie wirtualnego przedsiębiorstwa.
  • Uczniowie otrzymują stypendia za wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe, a szczególnie uzyskują wsparcie stypendialne z programów regionalnych.